FK Budućnost – NK Široki Brijeg 1/16 Kup BiH

Home / News / FK Budućnost – NK Široki Brijeg 1/16 Kup BiH

Danas je u Banovićima na Gradskom stadionu održan meč 16tine Kupa BiH u nogometu između FK Budućnost Banovići i NK Široki Brijeg.

Oko 500 gledatelja na stadionu prisustvovalo je meču bez puno prilika. U prvom poluvremenu ekipa Širokog Brijega je imala nekoliko dobrih prilika ali je ostalo 0-0. Odmah na početku drugog poluvremena ekipa Širokog je iskoristila dobru priliku za gol, tačnije Angelov Viktor koji je matirao Mujkića za 0-1. Taj rezultat je bio sve do 80. minute kada je nakon odbijenog udarca Zulić Adnan pogodio za izjednačujući pogodak. Obzirom da od ove godine u slučaju nerješenog rezultata slijede penali tako je bilo i u Banovićima. Bolja ekipa u izvođenju penala je bila iz Širokog u konačnom rezultatu 2-5.